AGENDA

Εδώ θα ενημερωθείτε για το πρόγραμμα και τους ομιλητές του συνεδρίου και μπορείτε να ζητήσετε να λάβετε ειδοποίηση στο email σας λίγο πριν ξεκινήσουν οι ομιλίες και συζητήσεις που σας ενδιαφέρουν. Δείτε περισσότερα στο helpdesk.

On stage 13:15 - 13:25 | Έναρξη Εκδήλωσης

 Καλωσόρισμα-Παρουσίαση 

Ομιλητές
Χρήστος Κώνστας, Δημοσιογράφος, Head of Content, ethosMEDIA
Σταυρούλα Οικονομάκη, Key Account Executive, ethosMEDIA

On stage 13:25 - 13:30 | Εναρκτήρια Προσφώνηση:

On stage 13:30 - 13:40 | Ομιλία:

Ομιλητής
Βασιλική Λαζαράκου, Δ.Ν., Πρόεδρος της Επιτροπής Κεφαλαιαγοράς, Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου της Ευρωπαϊκής Αρχής Κινητών Αξιών και Αγορών, Πρόεδρος της Κοινής Επιτροπής των Ευρωπαϊκών Εποπτικών Αρχών για τις Τιτλοποιήσεις

On stage 13:40 - 13:50 | Ομιλία:

Ομιλητής
Νικόλαος Μαντζούφας, Διοικητής της Ειδικής Υπηρεσίας Συντονισμού του Ταμείου Ανάκαμψης, Υπουργείο Οικονομικών

On stage 13:50 - 14:20 | Απονομή Βραβείων (ΜΕΡΟΣ Α΄)

1. Bραβείο καλύτερης εταιρείας Asset & Wealth Management 2020

2. Βραβείο καλύτερης ΑΕΕΑΠ – 2020

3. Βραβείο καλύτερης εταιρείας διαχείρισης αμοιβαίων κεφαλαίων 2020

4. Bραβείο καλύτερης Χρηματιστηριακής – 2020

5. Βραβείο καλύτερης εταιρείας εναλλακτικής αγοράς – 2020

6. Βραβείο εταιρικής κοινωνικής ευθύνης – 2020

Ομιλητής
Χρήστος Κώνστας, Δημοσιογράφος, Head of Content, ethosMEDIA

On stage 14:20 - 14:27 | Θεοφάνης Μυλωνάς

Ομιλητής
Θεοφάνης Μυλωνάς, Πρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος, Eurobank Asset Management ΑΕΔΑΚ, Πρόεδρος, Ένωση Θεσμικών Επενδυτών (ΕΘΕ)

On stage 14:27 - 14:34 | Σπύρος Κυρίτσης

Ομιλητής
Σπυρίδων Κυρίτσης, Πρόεδρος, Σύνδεσμος Μελών Χρηματιστηρίου Αθηνών (ΣΜΕΧΑ)

On stage 14:34 - 14:40 | Κουλορίδας Αθανάσιος

Ομιλητής
Αθανάσιος Κουλορίδας, Πρόεδρος Διοικούσας Επιτροπής της Ένωσης Εισηγμένων Εταιριών (ΕΝΕΙΣΕΤ), Επίκουρος Καθηγητής Δικαίου Εταιριών και Κεφαλαιαγοράς, Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών

On stage 14:40 - 14:50 | NETWORKING BREAK

On stage 14:50 - 15:20 | Απονομή Βραβείων (ΜΕΡΟΣ Β΄)

7. Βραβείο εταιρικής διακυβέρνησης – 2020

8. Βραβείο επενδυτικών σχέσεων – 2020

9. Βραβείο επιχειρηματικής καινοτομίας – 2020

10. Βραβείο υψηλών επενδύσεων – 2020

11. Βραβείο διεθνοποίησης – 2020

12. Βραβείο υψηλών ρυθμών ανάπτυξης – 2020

Ομιλητής
Σταυρούλα Οικονομάκη, Key Account Executive, ethosMEDIA

On stage 15:20 - 15:40 | LIVE ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΩΝ ΦΟΡΕΩΝ & ΠΑΡΑΓΟΝΤΩΝ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ

Ομιλητές
Χαρούλα Απαλαγάκη, Γενική Γραμματέας, Ελληνική Ένωση Τραπεζών
Γεώργιος Λινάτσας, Συνιδρυτής και Διευθύνων Σύμβουλος, AXIA Ventures Group
Γεώργιος  Τανισκίδης, Πρόεδρος, Optima bank

On stage 15:20 - 15:27 | Απαλαγάκη Χαρίκλεια

Ομιλητής
Χαρούλα Απαλαγάκη, Γενική Γραμματέας, Ελληνική Ένωση Τραπεζών

On stage 15:27 - 15:34 | Λινάτσας Γεώργιος 

Ομιλητής
Γεώργιος Λινάτσας, Συνιδρυτής και Διευθύνων Σύμβουλος, AXIA Ventures Group

On stage 15:34 - 15:40 | Τανισκίδης Γεώργιος 

Ομιλητής
Γεώργιος  Τανισκίδης, Πρόεδρος, Optima bank

On stage 15:40 - 15:50 | NETWORKING BREAK

On stage 15:50 - 16:00 | Ομιλία – Παρουσίαση:

«LiveOn Business Centers»

Ομιλητής
Γιάννης Τριανταφύλλου, Chief Marketing Officer LiveOn (by ethosGROUP)

On stage 16:00 - 16:40 | Απονομή Βραβείων (ΜΕΡΟΣ Γ ΄)

13. Βραβείο ανάκαμψης αποτελεσμάτων – 2020

14. Βραβείο καλύτερης τράπεζας – 2020

15. Βραβείο καλύτερης εταιρείας του Δημοσίου – 2020

16. Βραβείο καλύτερης εταιρείας μεσαίας – μικρής Κεφαλαιοποίησης 2020

17. Βραβείο καλύτερης εταιρείας Διεθνούς Δραστηριοποίησης- 2020

18. Βραβείο καλύτερης εταιρείας FTSE LARGE CAP – 2020

19. Βραβείο καλύτερης εταιρείας – 2020

Ομιλητής
Σταυρούλα Οικονομάκη, Key Account Executive, ethosMEDIA

On stage 16:40 - 16:55 | Απονομή Τιμητικών Διακρίσεων

«Εμβληματική Προσωπικότητα του Χρηματιστηρίου Αθηνών»

 «Manager of the Year» 


Ομιλητής
Χρήστος Κώνστας, Δημοσιογράφος, Head of Content, ethosMEDIA

On stage 16:55 - 17:00 | Ολοκλήρωση Τελετής Απονομής

Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων